HS Football Playoffs Schedule/Scoreboard

5th quarter October 28th, 1st segment.

(NEWS CENTER) --

2nd Segment

CLASS A SOUTH:

(1) Bonny Eagle (bye)

(2) Thornton Academy (bye)

(6) South Portland       6
(3) Scarborough         42  Final

(5) Deering
(4) Sanford         Saturday, 7pm

 

CLASS A NORTH:

(1) Portland (bye)

(2) Windham (bye)

(6) Lewiston
(3) Cheverus               Saturday, 12:30 PM

(5) Edward Little     20
(4) Oxford Hills        26 Final/OT

CLASS B SOUTH:

(8) Leavitt
(1) Kennebunk          Saturday, 1pm

(7) York
(2) Biddeford             Saturday, 1pm


(6) Greely                  20
(3) Falmouth              7    Final

(5) Westbrook
(4) Marshwood             Saturday, 1pm

CLASS B NORTH:

(1) Brunswick (bye)

(2) Brewer (bye)

(6) Cony                               28
(3) Lawrence                27    Final

(5) Messalonskee
(4) Skowhegan        Saturday, 7pm

 

CLASS C SOUTH:

(8) Poland                    6
(1) Cape Elizabeth      40  Final

(7) Yarmouth
(2) Wells                      Saturday 1pm

(6) Mountain Valley
(3) Fryeburg Academy      Saturday 1pm

(5) Freeport                               14
(4) Spruce Mountain                20 Final

 

CLASS C NORTH:

(1) MDI (bye)

(2) Madison (bye)

(6) Old Town
(3) Winslow                Saturday, 1pm

(5) Foxcroft Academy
(4) Oceanside        Saturday 1pm

 

CLASS D SOUTH:

(1) Winthrop/Monmouth (bye)

(2) Lisbon (bye)


(6) Traip Academy
(3) Oak Hill                Saturday  1pm

(5) Old Orchard Beach             7
(4) Dirigo        14            Final

 

CLASS A SOUTH:

(1) Bonny Eagle (bye)

(2) Thornton Academy (bye)

(6) South Portland       6
(3) Scarborough         42  Final

(5) Deering
(4) Sanford         Saturday, 7pm

 

CLASS A NORTH:

(1) Portland (bye)

(2) Windham (bye)

(6) Lewiston
(3) Cheverus               Saturday, 12:30 PM

(5) Edward Little     20
(4) Oxford Hills        26 Final/OT

CLASS B SOUTH:

(8) Leavitt
(1) Kennebunk          Saturday, 1pm

(7) York
(2) Biddeford             Saturday, 1pm
 

(6) Greely                  20
(3) Falmouth              7    Final

(5) Westbrook
(4) Marshwood             Saturday, 1pm

CLASS B NORTH:

(1) Brunswick (bye)

(2) Brewer (bye)

(6) Cony                               28
(3) Lawrence                27    Final

(5) Messalonskee
(4) Skowhegan        Saturday, 7pm

 

CLASS C SOUTH:

(8) Poland                    6
(1) Cape Elizabeth      40  Final

(7) Yarmouth
(2) Wells                      Saturday 1pm

(6) Mountain Valley
(3) Fryeburg Academy      Saturday 1pm

(5) Freeport                               14
(4) Spruce Mountain                20 Final

 

CLASS C NORTH:

(1) MDI (bye)

(2) Madison (bye)

(6) Old Town
(3) Winslow                Saturday, 1pm

(5) Foxcroft Academy
(4) Oceanside        Saturday 1pm

 

CLASS D SOUTH:

(1) Winthrop/Monmouth (bye)

(2) Lisbon (bye)


(6) Traip Academy
(3) Oak Hill                Saturday  1pm

(5) Old Orchard Beach             7
(4) Dirigo        14            Final

 

Copyright 2016 WCSH


JOIN THE CONVERSATION

To find out more about Facebook commenting please read the
Conversation Guidelines and FAQs

Leave a Comment